Wiadomości

Bezpieczne wakacje – mundurowi kontrolują obozy harcerskie i rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.06.2019

Mundurowi z Pucka razem ze strażakami wczoraj przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego w Żelistrzewie. Podczas wspólnych czynności nie stwierdzono żadnych uchybień w obowiązkowych procedurach, jak też w bezpieczeństwie dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.

Wczoraj (26 czerwca br.) policjanci razem ze Strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku sprawdzili warunki, w jakich przebywają najmłodsi na obozie harcerskim w Żelistrzewie. Przedstawiciele wymienionych instytucji sprawdzali wskazane miejsce pod kątem bezpieczeństwa oraz zapewnienia odpowiednich warunków do wypoczynku na terenie ziemi puckiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali informacje w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia burzy, gradobicia czy też nawałnicy. Stróże prawa nie stwierdzili żadnych uchybień w obowiązkowych procedurach, jak tez w bezpieczeństwie dzieci.

Ponadto mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. 

Na zakończenie spotkania policjanci i strażacy życzyli wszystkim dzieciom radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.