Wiadomości

Komendant Kosakowa wygłosił prelekcję na temat „Współczesnych zagrożeń w cyberprzestrzeni”

Data publikacji 14.10.2019

W ubiegłym tygodniu Komendant Komisariatu Policji w Kosakowie na zaproszenie Prezesa Koła nr 21 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Pogórzu wygłosił prelekcję na temat „Współczesnych zagrożeń w cyberprzestrzeni”. W trakcie spotkania podkom. Marcin Wittbrodt przestrzegał także przed zagrożeniami dotyczącymi oszustw na tzw. „wnuczka, policjanta”. Na końcu wystąpienia podziękowano komendantowi za wygłoszoną prelekcję wręczając pamiątkowy dyplom.

W minionym tygodniu na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Pogórzu Komendant Komisariatu Policji w Kosakowie podkom. Marcin Wittbrodt wygłosił prelekcję na temat „Współczesnych zagrożeń w cyberprzestrzeni.” Inspiracją przeprowadzenia tego przedsięwzięcia była debata ewaluacyjna przeprowadzona w czerwcu br. przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kosakowie dla wszystkich mieszkańców. Celem jej było podejmowanie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Korzystając z zaproszenia komendant podkom. Marcin Wittbrodt diagnozując obecne potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy Kosakowo wygłosił prelekcję, w trakcie której przestrzegał także przed zagrożeniami dotyczącymi oszustw na tzw. „wnuczka, policjanta itp.” Przekazał również informację o sukcesywnym wzroście zagrożeń związanych z zakupami za pośrednictwem Internetu jak i związanych ze skanowaniem kart płatniczych.

Obecni na spotkaniu z zaciekawieniem wysłuchali porad, które przekazał im komendant kosakowskiej Policji oraz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania przez mieszkańców. Na końcu wystąpienia Prezes Koła nr 21 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego podziękował komendantowi za przyjęcie zaproszenia oraz wygłoszenie interesującej prelekcji, wręczając dyplom z podziękowaniami.