Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 21.10.2019

W minionym tygodniu dzielnicowi wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną spotkali się z seniorami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Pucku. Głównym celem było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych, a także omówienie jak nie stać się ofiarą przestępstwa, a zwłaszcza oszustwa. Podczas prelekcji dzielnicowi przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz zachęcali do używania elementów odblaskowych, tym samym rozdając wszystkim obecnym kamizelki odblasków

W trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych, w ubiegłym tygodniu dzielnicowi miasta Puck oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkali się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z seniorami. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak należy postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci rozmawiali również z seniorami o tym jak w łatwy sposób nawiązać kontakt z Policją za pomocą aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy chętny mógł także zwrócić się do funkcjonariuszy z nurtującymi ich problemami.

W kolejnym panelu dyskusyjnym dzielnicowi omówili przyczyny i skutki zdarzeń drogowych z udziałem seniorów oraz przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie powinni przestrzegać piesi, kierowcy oraz rowerzyści. Dzielnicowi zachęcali także wszystkich obecnych do używania elementów odblaskowych, przekonując, że każdy odblask umieszczony na ubiorze u osoby poruszającej się po zmroku może uratować życie.

Na zakończenie spotkania wszystkim obecnym seniorom mundurowi rozdali kamizelki odblaskowe oraz ulotki prewencyjne.

 

 

  • dzielnicowi i policjantka profilaktyki w ZUS
  • policjanci na spotkaniu w ZUS
  • policjantka rozdaje kamizelki odblaskowe seniorom
  • dzielnicowi i policjantka na spotkaniu w ZUS
  • dzielnicowy pokazuje aplikacje seniorom
  • dzielnicowy pokazuje aplikacje seniorom