Akcja „ZNICZ 2019” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Wiadomości

Akcja „ZNICZ 2019”

Data publikacji 30.10.2019

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 3 listopada prowadzone będą policyjne działania pod nazwą „ZNICZ 2019”. Celem działań będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.

W dniu 1 listopada 2019 roku na terenie powiatu puckiego zmiana organizacji ruchu nastąpi tylko na terenie gminy Kosakowo. Zmiana obowiązywać będzie w dniu 01 listopada 2019r. w godz. 8.00 – 20.00.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego polegać będą na:

- wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Rzemieślniczej w kierunku od ulicy Rumskiej do ulicy Chrzanowskiego

- wprowadzeniu objazdu do cmentarza komunalnego przez Pierwoszyno ulicami Żeromskiego – Kaszubska – Rumska – Rzemieślnicza

- wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się po stronie cmentarza na ulicy Rzemieślniczej z wyłączeniem komunikacji miejskiej

- wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się po stronie lewej stronie ul. Żeromskiego na odcinku od ronda do ul. Kaszubskiej z wyłączeniem komunikacji miejskiej

- wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się po obu stronach ul. Leśnej na odcinku od ul. Rumskiej do ul. Brzozowej

- w związku z koniecznością wprowadzenia przez ZKM  w Gdyni w okresie Wszystkich Świętych do obsługi linii nr 105 autobusów przegubowych istnieje konieczność lokalizacji dodatkowego przystanku końcowego dla tej linii przy ul. Szkolnej w Mechelinkach przed wjazdem na pętle.
 

WAŻNE komunikat dla pieszych i kierujących!!!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku zwracają się z prośbą do kierujących o parkowanie pojazdów w miejscach nie utrudniających i nie zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, bezwzględne stosowanie się do poleceń i nakazów wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem oraz w miarę możliwości korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.

Z uwagi na wzmożony ruch w obrębie cmentarzy zwracamy się z apelem do kierujących o wyrozumiałość i zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas kierowania pojazdami, ponadto wszelkie informacje o zatorach drogowych w gm. Kosakowo prosimy zgłaszać dyżurnemu KPP Puck nr alarmowy 112 poprzez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Prosimy zabezpieczyć zaparkowane pojazdy przed kradzieżami i nie pozostawiać w nich żadnych cennych przedmiotów, a przede wszystkim dokumentów pojazdu.

Pieszych informujemy, że w związku ze zmianą przepisów o ruchu drogowym koniecznym jest posiadanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym.