Wiadomości

„Uczę się bezpieczeństwa” – policjanci rozmawiają z pierwszoklasistami

Data publikacji 13.11.2019

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ramach kolejnej edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa” w ostatnim czasie spotkała się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej w Łebczu, Połchowie, Żelistrzewie, Krokowej i Swarzewie. Podczas spotkania mundurowa rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

W ostatnim czasie policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z pierwszoklasistami biorącymi udział w projekcie edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebczu, Połchowie, Żelistrzewie, Krokowej oraz Swarzewie - łącznie około 200 dzieci.  Przy okazji spotkania policjantka przypomniała również  pierwszakom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.

Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Na koniec nauczyciele wraz z uczniami podziękowali za spotkanie i cenne wskazówki.