Wiadomości

Dzielnicowi z Krokowej rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.11.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krokowej w ramach działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa” spotkali się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej im kontradmirała Włodzimierza Steyera w Krokowej. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jak zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba albo atakuje pies.

Od początku roku szkolnego w ramach działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa” policjanci z puckiej komendy spotykają się z dziećmi ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całego powiatu. W ostatnim czasie dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krokowej i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadzili zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Kontradmirała Włodzimierza Steyera w Krokowej. Funkcjonariusze omówili z najmłodszymi uczniami tej szkoły podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.  Mundurowi udzielili uczestnikom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię i jak prawidłowo używać elementów odblaskowych. Policjanci omówili również jak się zachować w kontaktach z obcymi osobami oraz podczas ataku agresywnego psa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i nie brakowało ochotników do udziału w różnych symulacjach.

W powiecie puckim od początku roku szkolnego policjanci przeprowadzili już kilkadziesiąt takich działań profilaktycznych i będą nadal je kontynuować, żeby nauczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań.

 

  • POLICJANCI I DZIECI
  • POLICJANCI I DZIECI
  • POLICJANCI I DZIECI
  • DZIELNICOWY I DZIECI
  • DZIELNICOWA I DZIECI
  • POLICJANCI I DZIECI
  • POLICJANCI I DZIECI