Wiadomości

Dzięki kryminalnym poszukiwany listem gończym trafił do aresztu

Data publikacji 10.12.2019

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za znęcanie się nad inną osobą. 44-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdyni do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu zatrzymany trafił wczoraj za kratki aresztu śledczego.

Wczoraj (9 grudnia br.) rano puccy kryminalni zatrzymali 44-latka ściganego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze  w wyniku swojej pracy zatrzymali na terenie Gdyni mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. W trakcie legitymowania kryminalni sprawdzili jego dane w policyjnych kartotekach. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec powiatu puckiego był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gdyni do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad inną osobą. Mężczyzna został doprowadzony do puckiej komendy, a następnie jeszcze tego samego dnia zgodnie z decyzją sądu trafił do aresztu na najbliższy rok i dwa miesiące.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.