Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Wiadomości

Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 14.12.2019

Policjantki z puckiej jednostki spotkały się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Darzlubiu i w Połczynie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu podczas zabawy, cyberprzemocy oraz kontaktach z nieznajomymi. Dodatkowo policjantki podczas rozmowy przypomniały młodym uczestnikom ruchu jak ważne jest noszenie odblasków zwłaszcza o tej porze roku.

W minionym tygodniu policjantki zajmujące się sprawami nieletnich oraz profilaktyką społeczną spotkały się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Darzlubiu oraz w Połczynie. Podczas pogadanki mundurowe przekazały dzieciom wiele cennych rad o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku oraz szkole, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, co robić gdy spotkają na swojej drodze groźnego psa, a przede wszystkim jak należy bezpiecznie korzystać z dróg.

Z kolei na spotkaniu z uczniami klas VI policjantki, poza w/w zagadnieniami, omówiły problematykę przemocy w sieci oraz odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. Celem tej prelekcji było uświadomienie młodym ludziom jakie niebezpieczeństwo i konsekwencje wiążą się z nierozsądnym korzystaniem z Internetu, kontaktów z nieznajomymi, przemocą w sieci i agresywnymi zachowaniami w szkole i poza nią. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze, funkcjonariusze kolejny raz przypomnieli jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Spotkanie stróżów prawa z  młodymi ludźmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówiła policjantka zajmująca się sprawami nieletnich i policjantka profilaktyki społecznej.