Wiadomości

Podsumowanie bezpiecznego weekendu podczas Świąt Bożego Narodzenia 2019

Data publikacji 30.12.2019

Przez pięć dni od 24 grudnia do 29 grudnia w ramach akcji „Bezpieczny weekend” na drogach w powiecie puckim można było spotkać więcej patroli Policji. Wzmożony ruch, spowodowany świątecznymi wyjazdami wymagał wytężonej pracy funkcjonariuszy oraz ostrożniejszej jazdy kierowców.

Od 24 grudnia do 29 grudnia pucka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczny weekend”, których głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach naszego powiatu. Działania funkcjonariuszy w szczególności ukierunkowane były na kontrolę prędkości i stosowania się kierujących do ograniczeń prędkości. Uwaga policjantów zwrócona była również na bezpieczeństwo wykonywania przez kierujących popularnych manewrów m.in. wyprzedzania. Sprawdzano  trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 9 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których śmierć poniósł pieszy. Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, wylegitymowali około 50 osób. Mundurowi ukarali mandatami karnymi za popełnione wykroczenia drogowe łącznie 13 osób, w tym głównie za przekroczenie prędkości oraz sporządzili 2 wnioski do Sądu o ukaranie. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili 1 kierującego, który był pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymano 2 prawa jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne.

Pamiętajmy, by zawsze przed planowaną podróżą sprawdzić czy: pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg.

Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!