Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Twój dzielnicowy - Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie.

Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy zwracają się z przeróżnymi sprawami, poważnymi i błahymi. Tematy są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą sfery życia prywatnego. Dzielnicowy pracuje przede wszystkim sam.

Dzielnicowy jest do Waszej dyspozycji nie tylko w sytuacjach nagłych, ale również, gdy pojawiają się zagrożenia. Do dzielnicowego można zgłaszać sprawy dotyczące zarówno wykroczeń jak również uzyskiwać pomoc oraz prosić o poradę jak uniknąć przestępstw, nie stać się ofiarą przemocy albo też jak reagować na przejawy przestępczości i demoralizacji nieletnich.

Podane poniżej adresy mailowe ułatwią Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów, nie służą także do wzywania pilnej interwencji. W takim przypadku należy skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy  112.

 

 

UWAGA

Podane poniżej adresy mailowe ułatwią Państwu kontakt z dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów, nie służą także do wzywania pilnej interwencji. W takim przypadku należy skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

Telefony komórkowe dzielnicowych są aktywne w czasie służby danego funkcjonariusza. 

 


 Starszy Dzielnicowy Rejonu I

 

asp.szt. Michał Rost

 



 tel. 47 742 52 79
kom. 723-636-440

adres e-mail   - dzielnicowy.puck1@gd.policja.gov.pl

 

 

Miasto: Puck: 10-go Lutego do nr 21, 12-go Marca, 1-go Maja, Abrahama, Aleja Ceynowy, Aleja Kościuszki, Aleja Lipowa, Aleksandra Majkowskiego, Bogusława, Bosmańska, Drzeżdżona, Franciszka Sędzickiego, Gdańska, Hieronima Derdowskiego, I Armii Wojska Polskiego nr 1, 3, 5, Jachtowa, Józefa Wybickiego, Judyckiego, Kapitańska, Kaprów, Kaszubska, Komandorska, Kościelna, Łąkowa, Marynarska, Męczenników Piaśnicy, Młyńska, Morska, Morskiego Dywizjonu Lotniczego, Nowy Świat, Piotra Dunina, Plac Obrońców Wybrzeża, Plac Wolności, Pokoju, Polna, Pomorska, Przebendowskiego, Rozgard, Rybacka, Sambora, Sienkiewicza, Sobieskiego, Szyprów, Wałowa, Zamkowa nr 2, 3, 5-8, 10, 16

 

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

Zdiagnozowane zagrożenia lub problemy:  Grupowanie się osób, które spożywają alkohol i zakłócają spokój  w rejonie Placu Obrońców Wybrzeża-targowisko miejskie i ulice przyległe w Pucku. Gromadzenie sie w tych miejscach również osób bezdomnych.

Cel: Ograniczenie do minimum podkreślanego problemu, poprzez kierowanie w codziennej służbie policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jak i dzielnicowych celem ujawnienia i represjonowania sprawców wykroczeń. Przywrócenie prawidłowych zasad korzystania z obiektów użyteczności publicznej w wyznaczonym rejonie. Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

Podmioty współodpowiedzialne, zaangażowane w realizację działań:  Straż Miejska w Pucku, Urząd Miasta w Pucku.

Zrealizowane zadanie w II półroczu 2023r.: Ograniczenie wykroczeń alkoholowych w miejscach niedozwolonych na obszarze rejonu, stosowanie represji wobec osób zakłócających porządek w miejscach publicznych.

 

 

 



Starszy Dzielnicowy Rejonu II

 

asp. Łukasz Pelowski

 

tel. 47 742 52 73
kom. 571-335-346

 adres e-mail – dzielnicowy.puck2@gd.policja.gov.pl

 

 

Miasto: Puck:  10-go Lutego od nr 22, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Akacjowa, Antoniego Miotka, Augustyna Necla, Bławatkowa, Bukowa, C. K. Norwida, Chabrowa, Chopina, Czeladnicza, Dębowa, Dworcowa, Elizy Orzeszkowej, Fryzjerska, Generała Józefa Hallera, Głogowa, Helska, I Armii Wojska Polskiego nr 2, 4, 6 oraz pozostałe, Ignacego Paderewskiego, Jaśminowa, Kasztanowa, Kmdr. E. Szystowskiego, Kolejowa, Kopernika, Kraszewskiego, Ks. Bernarda Sychty, Książęca, Kwiatkowskiego, Ludwika Waryńskiego, Marii Konopnickiej, Matejki, Mestwina, Mikołaja Reja, Mistrzowska, Nowa, Pogodna, Słowackiego, Stolarska, Storczykowa, Swarzewska, Szewska, Szkutnicza, Ślusarska, Topolowa, Wejhera, Wejherowska, Zamkowa 11-15 oraz powyżej nr 17, Złotnicza, Żarnowiecka, Żeromskiego

 

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

Zdiagnozowane zagrożenia lub problemy: Spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych oraz zaśmiecanie miejsc publicznych ul. Mestwina i ul. Nowa. Sprzedaż środków odurzających oraz kradzieże z włamaniem do domów mieszkalnych w okresie zimowym. Regularne wizyty w rodzinach objętych procedura Niebieskiej Karty i sprawdzanie sytuacji w rodzinach zagrożonych problemem alkoholowym.

Cel: ograniczenie do minimum występujących problemów przez kierowanie do codziennej służby policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, jak i dzielnicowych, w rejony zagrożone, celem ujawnienia i represjonowania sprawców wykroczeń alkoholowych i porządkowych. Ujawnianie osób mających w posiadaniu środki odurzające. Oddziaływanie prewencyjne. Współpraca z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KPP Puck celem represjonowania kierujących pojazdami i pieszych, którzy stwarzają zagrożenie.

Podmioty współodpowiedzialne, zaangażowane w realizację działań:  Straż Miejska w Pucku

Zrealizowane zadanie w II półroczu 20223r.: Represja sprawców przestępstw i wykroczeń. Zminimalizowanie zagrożeń dzięki podjętym działaniom.

 

 


 

Starszy Dzielnicowy Rejonu III

 

asp. Aleksander Boczyński

 


tel. 47 742 52 79  
kom. 723-636-554

 adres e-mail- dzielnicowy.puck3@gd.policja.gov.pl
 

 

Miejscowości: Czarny Młyn, Darżlubie, Domatowo, Domatówko, Gnieżdżewo, Kaczyniec, Leśniewo, Łebcz, Mała Piaśnica, Mechowo, Mieroszyno, Połczyno, Radoszewo, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Wielka Piaśnica, Zdrada

 

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

Zdiagnozowane zagrożenia lub problemy: ograniczenie do minimum występujących problemów przez kierowanie do codziennej służby policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, jak i dzielnicowych, w rejony zagrożone, celem ujawnienia i represjonowania sprawców wykroczeń.

Cel: Wyeliminowanie bądź ograniczenie podkreślanego problemu. Represjonowanie sprawców wykroczeń.

Podmioty współodpowiedzialne, zaangażowane w realizację działań: Mieszkańcy wsi Stażyński Dwór, Sołtys wsi Starzyński Dwór

Zrealizowane zadanie w II półroczu 2023r.: Represja sprawców wykroczeń. Podjęte działania przyczyniły się do dużego zminimalizowania występujących wcześniej problemów.

 

 

 

Starszy Dzielnicowy Rejonu IV

 

sierż. Krzysztof Patok 

 

tel.47 742 52 70
kom. 723-636-493
 
adres email- dzielnicowy.puck4@gd.policja.gov.pl

 

 

Miejscowości: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Celbówko, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutówko, Sławutowo, Smolno, Widlino, Żelistrzewo
 

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA I PÓŁROCZE 2024 ROKU:

ZAŁOŻENIA PLANU PRIORYTETOWEGO NA OKRES od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 ROKU:

Zdiagnozowane zagrożenia lub problemy: spożywanie alkoholu wraz z zaśmiecaniem terenów grupowania się osób spożywających alkohol.

Cel: Ograniczenie do minimum występujących problemów poprzez kierowanie w codziennej służbie policjantów Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego i dzielnicowych w rejony zagrożone celem ujawnienia i represjonowania sprawców wykroczeń .

Podmioty współodpowiedzialne, zaangażowane w realizację działań: Mieszkańcy Mrzezina, Sołtys Mrzezina, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zrealizowane zadanie w II półroczu 2023r.: Represja sprawców przestępstw oraz wykroczeń. Duże zminimalizowanie zagrożeń w danym rejonie. Represjonowanie sprawców przestępstw i wykroczeń.







W przypadku nieobecności dzielnicowych kontakt

z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji

 

asp. Mirosław Monczak

tel. 47 742 52 26    

 

 

 

 

W  przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy dzwonić na numer alarmowy 112

 

 

Powrót na górę strony