DZIELNICOWI Z PUCKA ZDĄŻYLI W OSTATNIEJ CHWILI
Dramatyczną walkę z czasem o życie mieszkanki Pucka stoczyli dzielnicowi puckiej Policji - st. asp. Michał Rost i mł.asp. Aleksander Boczyński. Dzięki udzielonej profesjonalnie pomocy kobieta trafił w ręce ratowników medycznych.
W ubiegły piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 53-letnią kobietę.
Do miejsca zamieszkania kobiety natychmiast zostali skierowani dzielnicowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku, którzy byli najbliżej tego adresu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze pobiegli do wskazanego mieszkania. Wewnątrz mieszkania funkcjonariusze sprawdzili wszystkie pomieszczenia. W jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli list pożegnalny oraz przygotowany przedmiot do popełnienia samobójstwa. W mieszkaniu znajdowała się kobietę, która oświadczyła , iż chciała popełnić samobójstwo, gdyż nie widzi sensu dalszego życia. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, a do czasu jej przyjazdu policjanci monitorowali zachowanie kobiety. 53-latka został przewieziona do szpitala. W miejscu zamieszkania znajdował się pies o którego trzeba było również zadbać i znaleźć opiekę na czas hospitalizacji właścicielki. Dzielnicowi skontaktowali się z lekarzem weterynarii w Pucku. Pracownik weterynarii wykazał się dużą empatią i przygarnął czworonoga. Gdyby nie błyskawicznie podjęta interwencja i zdecydowane działania policjantów , doszłoby do tragedii.
Informujemy!
W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226
Ogólnopolski telefon zaufania 116 111, który jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne.
Wsparcie jest również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Więcej informacji na stronie https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/