Wiadomości

Podziękowania dla dyżurnych

Data publikacji 27.04.2022

„ Było to dla mnie pierwsze zgłoszenie za granicę i jestem pod wrażeniem, że można pomóc człowiekowi i zrobić interwencję, pomimo, dzielącej odległości. Bardzo przeżyłam tą sytuację, ale czułam zaangażowanie i chęć pomocy ze strony policji. ‘’ to fragment podziękowań jakie za pośrednictwem drogi mailowej wpłynęły dla oficerów dyżurnych na co dzień pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami, w tym problemami ludzkimi. Każdy z policjantów potwierdzi, że nie ma dwóch takich samych służb, dwóch takich samych zdarzeń czy dwóch takich samych interwencji. Dlatego też do każdego zgłoszenia mundurowi starają się podchodzić indywidualnie, tak aby reakcja na nie była najskuteczniejsza na daną chwilę.


Przypomnijmy całą sytuację, która rozegrała się na początku miesiąca i miała miejsce na służbie oficerów dyżurnych asp. szt. Pawła Peplińskiego oraz asp. szt. Artura Drzeżdzona.
Do operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła psycholog, która poinformowała puckich dyżurnych o tym, że jej jedna z pacjentek, która przebywa na terenie Anglii napisała do niej za pośrednictwa komunikatora społecznościowego wiadomość, w treści której zawiadomiła ją, iż chce odebrać sobie życie.


Rozpoczęła się walka z czasem aby ocalić ludzkie życie. Jeden z dyżurnych prowadził rozmowę ze zgłaszającą ustalając jak najwięcej szczegółów dotyczącego zgłoszenia. W tym czasie drugi z oficerów nawiązał pilny kontakt z dyżurnym Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji w Warszawie przekazując wszelkie dane wskazujące lokalizację kobiety. Pomimo setek kilometrów przekaz informacji był błyskawiczny i precyzyjny, dzięki czemu angielscy policjanci pojawili się na miejscu aby zapobiec tragedii.


Dzięki profesjonalizmowi i natychmiastowemu zaangażowaniu policjantów nie doszło do tragedii. Pomoc przyszła na czas i 38-latka trafiła pod opiekę lekarzy specjalistów.
Następnie drogą mailową wpłynęły podziękowania dla pełniących służbę oficerów, w których kobieta zwraca uwagę na wzorową i profesjonalną postawę puckich policjantów pisząc:  


,, Dzień Dobry ! W dniu 9 kwietnia robiłam zgłoszenie ryzyka samobójstwa u mojej pacjentki, mieszkanki Wielkiej Brytanii. Chciałabym bardzo podziękować za szybką i sprawną reakcję policji. Po zgłoszeniu, później policja dzwoniła pozyskać jeszcze dodatkowe informacje i dzięki temu, że sprawa została potraktowana poważnie i z chęcią pomocy, mimo granic innego kraju, moja pacjentka przeżyła . Było to dla mnie pierwsze zgłoszenie za granicę i jestem pod wrażeniem, że można pomóc człowiekowi i zrobić interwencję, pomimo, dzielącej odległości. Bardzo przeżyła tą sytuację, ale czułam zaangażowanie i chęć ''.

Powrót na górę strony