Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiali z uczniami w Wierzchucinie o odpowiedzialności karnej nieletnich

Data publikacji 27.04.2022

Dzielnicowi spotykają się w szkołach z dziećmi i z młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Funkcjonariusze dotykają podczas rozmów problematyki związanej z demoralizacją, przestępczością nieletnich i cyberzagrożeniach . Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji, jak wygląda praca oraz ścieżka awansu.

Dzielnicowi uświadamiali młodym osobom, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami prawnymi  pojawiającymi się w postępowaniu w sprawach nieletnich.

Zwracano uczniom także uwagę na to, jakie konsekwencje może ponieść osoba, popełnia przestępstwa również za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy smsów.

Stróże prawa mówili jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomnieli dzieciom kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówili skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie oraz przypomnieli, że nikt nie jest w sieci anonimowy.

Policjanci wskazali również jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania.

Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji, jak wygląda praca oraz ścieżka awansu. Policjanci zachęcali, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji słuchacze wstępowali w szeregi naszej formacji.

Powrót na górę strony