Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiali z uczniami w Kłaninie o pracy policjanta

Data publikacji 27.04.2022

W trakcie dni otwartych szkoły w Kłaninie dzielnicowi opowiadali o zasadach rekrutacji do Policji. Na spotkaniu z młodzieżą funkcjonariusze omówili również problematykę związaną z demoralizacją, przestępczością nieletnich i cyberzagrożeniach.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krokowej odwiedzają dzieci w szkole. Podczas prowadzonego przez policjantów spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji, jak wygląda praca oraz ścieżka awansu. Policjanci zachęcali, aby w przyszłości po zakończeniu edukacji słuchacze wstępowali w szeregi naszej formacji.

W trakcie wizyty policjanci uświadamiali młodym osobom, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami prawnymi  pojawiającymi się w postępowaniu w sprawach nieletnich. Mundurowi omówili wybrane przestępstwa, które najczęściej są popełniane przez osoby małoletnie.

Policjanci mówili jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomniano młodzieży kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówiono skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie oraz wskazano, że nikt nie jest w sieci anonimowy.

Powrót na górę strony