Wiadomości

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ, JECHAŁ BEZ UPRAWNIEŃ

Data publikacji 13.05.2022

Mundurowi z puckiej drogówki zatrzymali kierowcę bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest obywatelem Mołdawi. Mężczyzna został zatrzymany celem przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z puckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Władysławowo 20-leniego kierującego bmw. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość 120/50 km/h. Podczas sprawdzania danych 20-latka okazało się, iż jest on obywatelem Mołdawii i  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Z uwagi na fakt, że kierowca nie posiadał stałego ani czasowego miejsca zamieszkania lub pobytu na terenie Polski, został on zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obcokrajowiec usłyszy dziś zarzuty i ponadto zostanie doprowadzony na rozprawę sądową, która odbędzie się w trybie przyspieszonym.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które stwarzają zagrożenie na drodze, niezwłocznie informować o tym policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony