Wiadomości

Uczę się bezpieczeństwa – Bezpieczne wakacje

Data publikacji 30.05.2022

Policjanci z puckiej komendy w ramach wojewódzkich działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa”, przeprowadzają cykl spotkań z uczniami klas szkół podstawowych. W ramach obszaru jakim jest bezpieczeństwo w czasie wakacji funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o tym, jak bezpiecznie wypoczywać.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się w szkole z uczniami szkoły podstawowej w Pucku. W ramach wojewódzkich działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa” rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym spędzaniu wakacji.

Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania na drodze, ale również jak zachowywać się w dużych skupiskach ludzi i na plaży. Mundurowa wskazała maluchom co trzeba zrobić w przypadku zgubienia się oraz gdzie należy szukać w tej sytuacji pomocy. 


Policjantka omówiła zasady zabawy nad wodą oraz zachowania podczas kontaktu z osobą obcą. Mundurowa wskazała miejsca bezpiecznej kąpieli oraz przypomniała o panujących na akwenie zasadach. Opowiedziano uczniom jak obronić się przed atakiem agresywnego psa. 

Tego typy prewencyjne działania, mają nauczyć jak należy postępować w trakcie niebezpiecznych sytuacji aby ograniczyć przykre zdarzenia z udziałem młodych ludzi.

Na zakończenie wizyty policjantka wręczyła wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe oraz życzyła uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Powrót na górę strony