Wiadomości

Puccy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”.

Data publikacji 03.06.2022

Od jutra na puckich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Przez weekend prowadzone będą działania „Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego powiatu będzie można zauważyć większą liczbę  mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Puccy policjanci przeprowadzą  działania „Trzeźwość”, których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli  trzeźwości sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu także jest zabronione. W skrajnych przypadkach policjant może odstąpić od nałożenia mandatu  karnego i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.  

Powrót na górę strony