Wiadomości

Potracił matkę i jej dwie córki na pasach. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem 4 tys. zł

Data publikacji 08.06.2022

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Tej uwagi niestety zabrakło kierowcy mercedesa, który w Jastarni na oznakowanym przejściu potrącił 39-letnią matkę oraz jej dwie córki 5-latkę oraz 7-latkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 42-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 tys. zł.

Wczoraj doszło niestety do kolejnego groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut przed godz. 10:00 na ulicy Księdza Stefańskiego w Jastarni doszło do potrącenia matki i jej dwóch córek. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 42-letni kierujący mercedesem z ulicy Sychty skręcał w prawo w ulicę Księdza Stefańskiego i tam potrącił znajdująca się na przejściu 39-letnią kobietę oraz jej dwie córki w wieku 5 i 7-lat.

Całej trójce została udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna. Na szczęście skończyło się na powierzchownych zadrapaniach.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia – byli trzeźwi. Zgodnie z obowiązującym od początku roku nowym taryfikatorem, 42-letni kierujący został ukarany mandatem w wysokości 4 tys. zł oraz 6 punktów karnych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z puckiej drogówki prowadzą na drogach powiatu działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego więc należy się spodziewać zdecydowanych  i konsekwentnych przedsięwzięć wobec osób łamiących przepisy ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że to od wszystkich użytkowników dróg, zależy bezpieczeństwo na drodze nas wszystkich.

Powrót na górę strony