Wiadomości

„Uczę się bezpieczeństwa” – powiatowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Data publikacji 09.06.2022

Funkcjonariusze puckiej policji rozstrzygnęli konkurs plastyczny pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa”. Konkurs ten ogłoszony został na początku tego roku szkolnego wśród uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie powiatu puckiego.

W ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa” policjanci puckiej komendy spotykali się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w powiecie i zapoznawali dzieci z bezpiecznymi zachowaniami w poszczególnych obszarach omawianych na podstawie projektu. Podczas lekcji z maluchami mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące: bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w domu, bezpieczeństwa w czasie ferii, bezpieczeństwa w sieci i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 

Na zakończenie projektu dzieci wykonały prace plastyczne, które brały udział w konkursie. Prace te mogły być wykonane dowolną techniką. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w zakresie zapobiegania zagrożeniom z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Dzieci w różnorodny sposób przedstawiały swoje pomysły.

 

Spośród zgłoszonych do konkursów prac plastycznych komisja wybrała trzy. Podczas oceny jury brało pod uwagę m.in. wiek uczestników, estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość wykonania, samodzielność i oryginalność pracy oraz zgodność pracy z tematem. Zwycięzcy wraz z policjantami wezmą udział w Gali Finałowej konkursu w Gdańsku.

Dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom.

Powrót na górę strony