Wiadomości

Uczniowie z wizytą w Komisariacie Policji w Juracie

Data publikacji 23.06.2022

Dzielnicowy gościł uczniów ze szkoły z Jastarni. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim jest policjant i na czym polega jego praca oraz z bliska zobaczyły pomieszczenia i sprzęt policyjny. Funkcjonariusz w ramach działań ,, Uczę się bezpieczeństwa ‘’ przypomniał małym gościom jak zachowywać się w kontaktach z obcymi oraz rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie na drodze w szkole a tak, że w czasie wakacji .

Dzielnicowy st.sierż. Maciej Redlin w ostatnim czasie gościł uczniów ze szkoły z Juraty. Dzieci miały możliwość poznania z bliska policjanta i porozmawiania z nim na temat jego pracy. Podczas wizyty dzieci zobaczyły pomieszczenia policyjne, w tym m.in. dyżurkę oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusz odpowiadał na pytania gości, a także pokazał im z bliska sprzęt będący na wyposażeniu stróży prawa.

W ramach wojewódzkich działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa”  dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym spędzaniu wakacji.

Wizyta najmłodszych była także okazją do porozmawiania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z ludźmi, których nie znamy, a także podczas pobytu w domu i na ulicy. Policjant przypomniał uczniom numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz podkreślali, jak ważne jest być widocznym na drodze.

Powrót na górę strony