Wiadomości

Bezpieczeństwo nad wodą pod okiem mundurowych

Data publikacji 18.07.2022

Czas letniego wypoczynku to szczególne chwile dla całych rodzin. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów i wypoczynku nad wodą, Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Podczas akcji "Bezpieczne Wakacje 2022" priorytetem działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom w naszym regionie. Policjanci każdego dnia patrolują tereny leśne, nadzorują linię brzegową oraz tereny ośrodków rekreacyjnych i akwenów wodnych.

W wakacje chętnie spędzamy czas nad wodą korzystając z uroków lata. Podczas akcji "Bezpieczne Wakacje 2022" priorytetem działań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kąpielisk. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów policjanci wspólnie z ratownikami WOPR podczas służby wykorzystują  sprzęt policyjny m.in. quady oraz łódkę, które pozwalają dotrzeć w miejsca trudno dostępne.

Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi puccy policjanci kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Policjanci reagują na każdą sytuację, w której małoletni mogą stać się ofiarami, ale również na nieletnich sprawców czynów karalnych.

W czasie wakacji wzmożone zostały kontrole najbardziej uczęszczanych miejsc rekreacji, rozrywki i wypoczynku. Wszystkie działania zostały podjęte i ukierunkowane na rzecz zapewnienia zarówno mieszkańcom jak i turystom szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w naszym regionie.

Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Na terenie powiatu puckiego na ulicach nadmorskich miejscowości oraz na pasa nabrzeżnych przez cały weekend można było usłyszeć emitowane przez policyjne megafony komunikaty głosowe związane z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą.

Ścieżka dźwiękowa : https://icons8.com/music

Powrót na górę strony