Wiadomości

Zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 22.07.2022

Patrol ruchu drogowego podjął pościg za motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący jednośladem jadąc bez kasku ochronnego widząc radiowóz wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Gdy zjechał w drogę gruntową na zakręcie przewrócił się i wpadł w zarośla. Po przewrotce 21-latek chciał kontynuować ucieczkę pieszo ale uniemożliwili mu ją policjanci, którzy zakończyli pościg zatrzymaniem. Motorowerem jechał mieszkaniec puckiej gminy. Mężczyźnie nic się nie stało. Uciekał przed policją, bo wiedział, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Puccy śledczy przedstawili zarzuty 21-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał pomimo czynnego zakazu kierowania wszelkich pojazdów, kierował pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Za wykroczenie dotyczące nie korzystania z kasku ochronnego został ukarany mandatem karnym.

W środę ( 20 lipca br.) policjanci puckiej drogówki pełnili służbę na terenie Rzucewa. Funkcjonariusze zauważyli motorower, którego kierowca nie posiadał kasku ochronnego. Postanowili więc zatrzymać jednoślad do kontroli drogowej.

Policjanci oznakowanym radiowozem, wydali sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące motorowerzyście zatrzymanie się. Kierujący jednośladem widząc policję wyraźnie przyspieszył i zjechał w drogę gruntową. Tam rozpoczął swoją ucieczkę, gdzie po chwili na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w zarośla. Po przewrotce 21-latek chciał kontynuować ucieczkę pieszo ale uniemożliwili mu ją policjanci, którzy zakończyli pościg zatrzymaniem.

Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec puckiej gminy spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci poddali kierującego również badaniu narkotesterem, wynik wskazał obecność amfetaminy. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została do badania krew.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 21-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto zatrzymany mężczyzna był poszukiwany bez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 3 miesięcznej kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Mężczyzna zanim trafił do policyjnego aresztu powiedział policjantom, że widział i słyszał sygnały radiowozu. Jednak nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo wiedział, że ma do odsiadki i nie chciał trafić do więzienia.

21-latek usłyszał zarzuty przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pomimo czynnego zakazu kierowania wszelkich pojazdów, kierował pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Za wykroczenie dotyczące nie korzystania z kasku ochronnego został ukarany mandatem karnym.

Teraz dodatkowo naraził się na karną z tytułu powyższych przestępstw za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony