Wiadomości

Policjanci za pomocą komunikatów głosowych ostrzegają przed zagrożeniem

Data publikacji 25.07.2022

Puccy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Pamiętajmy, że alkohol, słabe rozeznanie miejsca kąpieli i brak nadzoru osób dorosłych może doprowadzić do tragedii. Na terenie powiatu puckiego na ulicach nadmorskich miejscowości oraz wejść na plażę można usłyszeć emitowane przez policyjne megafony komunikaty głosowe związane z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą.

Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabym rozeznaniu miejsca kąpieli, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad dziećmi.

Brawura połączona z alkoholem może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że łączenie kąpieli i alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Gdy temperatura powietrza jest wysoka, trunek szybciej uderza do głowy. Ogranicza to naszą koordynację ruchową, stajemy się bardziej rozluźnieni, a co za tym idzie – lekkomyślni.

Aby uniknąć zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą stosujmy się do kilku zasad, które w znacznym stopniu mogą poprawić nasze bezpieczeństwo: korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych, stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązujących tam regulaminów, unikajmy „dzikich kąpielisk”, a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę i nie wchodźmy sami do wody, nie pozwalajmy dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać blisko niej. Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej, korzystając ze sprzętu wodnego pamiętajmy, aby był sprawny oraz o tym, aby zwłaszcza osoby, które nie potrafią pływać używały kapoków, absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu. Jeżeli już dojdzie do wypadku, wzywając pomoc pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratowniczym.

Pamiętajmy aby podczas tak upalnych dni zadbajmy o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych dzieci. Wybierzmy kąpieliska, najlepiej takie na których są ratownicy.

Na terenie powiatu puckiego na ulicach nadmorskich miejscowości oraz wejść na plażę można usłyszeć emitowane przez policyjne megafony komunikaty głosowe związane z przestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą.

 

 

Nagranie audio 366-188794.mp3

Pobierz plik 366-188794.mp3 (format mp3 - rozmiar 1.08 MB)

Nagranie audio 366-188877.m4a

Pobierz plik 366-188877.m4a (format mp3 - rozmiar 346.1 KB)

Powrót na górę strony