Wiadomości

Policjanci spotkali się z kolonistami w Pucku

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci mł.asp. Małgorzata Kotarba oraz mł.asp. Marcin Kloka spotkali się z kolonistami w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą.

mł.asp. Małgorzata Kotarba oraz mł.asp. Marcin Kloka  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili spotkanie, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla dzieci wypoczywających w Pucku.

W trakcie spotkania policjanci zapoznali kolonistów ze szczegółami dotyczącymi konkursu  w ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU. Stróże prawa rozdawali wypoczywającym nad wodą  kolonistom ulotki informujące o konkursie filmowym „artystyczny prze-WODNIK”.

Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Koloniści dowiedzieli się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą. Funkcjonariusze rozdając odblaskowe zawieszki zwracali uwagę na konieczność ich noszenia zwłaszcza przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.

W okresie wakacyjnym policjanci kontrolują miejsca wypoczynku na terenie powiatu puckiego. W codziennej służbie sprawdzają kąpieliska strzeżone i niestrzeżone oraz inne miejsca, w których wypoczywają turyści i mieszkańcy powiatu.

Powrót na górę strony