Wiadomości

Policjanci zapraszają na dni otwarte komendy

Data publikacji 27.07.2022

W sobotę 30 lipca br. w godzinach 10.00-13.00 odbędą się dni otwarte Komendy Powiatowej Policji w Pucku. W tym dniu wszyscy chętni będą mogli zobaczyć „od kuchni” pracę policjantów, poznać sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują w służbie. W programie m.in. zaplanowana jest wizyta na Stanowisku Kierowania i w gabinecie Pani Komendant.

W sobotę 30 lipca br. w godzinach 10.00-13.00 w ramach dnia otwarcia komendy zapraszamy wszystkich do odwiedzin w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku ul. Dworcowa 5, 84-100 Puck.

W tym dniu specjalnie zostaną uruchomione dwa punkty, w których osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji będą mogły porozmawiać z  funkcjonariuszami do spraw doboru i złożyć na miejscu odpowiednie dokumenty dotyczące wstąpienia w policyjne szeregi.

Pierwszy punkt zostanie uruchomiony przy stadionie MOKSIR ul. Aleja Lipowa 3, 84-100 Puck, gdzie obecnie będą stróże prawa z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Kolejny punkt mieścił się będzie w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Podczas spotkania „niecodzienni goście” będą mieli okazję zobaczyć miejsca, do których nikt spoza Policji na co dzień nie ma dostępu. Zapoznają się z codzienną pracą funkcjonariuszy oraz ich wyposażeniem do służby. Będzie również okazja by usiąść za kierownicą radiowozu i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego zademonstrują pokaz obezwładniania groźnych przestępców a w porcie jachtowy w Pucku zacumują policjanci z komisariatu wodnego z Gdańska aby zaprezentować policyjną łódź.

Kolejnym elementem spotkania będzie wizyta ratowników medycznych oraz opiekuna psa ratowniczego z Polskiego Czerwonego Krzyża. Będzie można wziąć udział w prelekcji z pierwszej pomocy oraz przećwiczyć jej elementy na fantomie. 

Opiekun czworonoga opowie o specyfice pracy psów ratowniczych biorących udział w działaniach poszukiwawczych.

Technik kryminalistyki pokaże sprzęt wykorzystywany w służbie i na miejscu zdarzenia, a policyjny pies nauczy jak obronić się przed agresywnymi zwierzętami. Na zakończenie wszyscy będą  mogli pogłaskać i zapoznać się ze zwierzakami częstując je smakołykami.

W programie zaplanowana jest także wizyta na stanowisku kierowania i w gabinecie Pani komendant. W trakcie odwiedzin, policjanci przypomną dzieciom i dorosłym o zasadach bezpieczeństwa nad wodą w związku z trwającymi wakacjami.  Poradzą jak unikać zagrożeń w życiu codziennym i jak zachować się bezpiecznie na drodze.

 

Powrót na górę strony