Wiadomości

Powiatowe obchody Święta Policji 2022

Data publikacji 29.07.2022

Dzisiaj o godzinie 11:00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku odbyły się obchody Święta Policji. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 67 policjantów pełniących służbę na terenie naszego powiatu. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, miasta, gmin znajdujących się w powiecie, zaprzyjaźnione służby mundurowe oraz inni zaproszeni goście.

Uroczyste obchody policyjnego święta w odbyły się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli między innymi burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin lub ich przedstawiciele, a także inne służby mundurowe zaprzyjaźnione i współpracujące na co dzień ze stróżami prawa.

 Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pucku nadkom. Beata Nienadowska przywitała zebranych gości i funkcjonariuszy, opowiedziała o służbie w Policji i podziękowała policjantom za poświęcenie i zaangażowanie w codzienną służbę na rzecz mieszkańców powiatu puckiego.

Funkcjonariusze z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Pucku otrzymali nominacje na wyższe stopnie. Awanse na wyższe stopnie otrzymało 67 policjantów. Głos zabrał także obecny na obchodach "Święta Policji" I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

Starosta Powiatowy Jarosław Białk w swym przemówieniu złożył gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz podziękował za pełną oddania służbę.

W trakcie uroczystości Tyberiusz Narkowicz Burmistrz Miasta Jastarni przekazał na ręce Pana Komendanta Komisariatu Policji w Juracie podkom. Michała Miler nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości.

Alkomat będzie wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Posłuży funkcjonariuszom w zapobieganiu zjawiskom patologicznym oraz eliminowaniu przestępstw i wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu na terenie półwyspu.

Na zakończenie zaproszeni goście składali na ręce Pani Komendant kwiaty, jednocześnie kierując podziękowania bezpośrednio do zgromadzonych na sali policjantów.

Wszystkim przybyłym gościom, którzy swoją obecnością uświetnili nasze święto, serdecznie dziękujemy, a osobom awansowanym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie i życiu prywatnym.

Powrót na górę strony