Wiadomości

DZIELNICOWI Z JURATY SPOTKALI SIĘ Z DZIEĆMI - ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 02.08.2022

Dzielnicowi z Juraty sierż.szt. Piotr Bolda, st.sierż. Maciej Redlin oraz mł.asp. Karol Dahl kierownik ogniwa prewencji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili spotkanie, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej , , Bocianie Gniazdo '' w Helu.

Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Dzieci dowiedziały się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą.
 
Policjanci rozmawiali również z dziećmi aby zachowały wszelką ostrożność w trakcie odpoczynku i nie doprowadzały do niebezpiecznych sytuacji, które mogą skutkować różnego rodzaju wypadkami.
Dzieci mogły przymierzyć kask, tarcze oraz ochraniacze czyli sprzęt, który policjanci wykorzystują przy różnego rodzaju zabezpieczeniach.
 
Podopieczni zobaczyli również jak wyposażone są radiowozy, każdy mógł wsiąść do środka i poczuć się jak prawdziwy policjant.
Funkcjonariusze opowiadali o swoich zadaniach, jakie wykonuje podczas codziennej służby, nietypowych sytuacjach i zagrożeniach związanych ze służbą w Policji.
Wraz z mundurowymi zawitała również policyjna foczka, która sprawiła milusińskim wiele radości. Do zdjęć z maskotką chętnie pozowały wszystkie dzieci.
 
Na zakończenie wizyt wszyscy otrzymali od stróży prawa elementy odblaskowe.
Powrót na górę strony