Wiadomości

POLICYJNE PATROLE ROWEROWE

Data publikacji 02.08.2022

Funkcjonariusze na rowerach patrolują centra miast, obszary turystyczne, parki i tereny położone nad wodą. Wszędzie tam, gdzie radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt wiele czasu. Mundurowi oprócz oddziaływania prewencyjnego, podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Widok policjantów na rowerach będzie towarzyszył mieszkańcom oraz turystom przez cały sezon letni.

Na ulicach powiatu puckiego można napotkać mundurowych na rowerach dbających o bezpieczeństwo na terenach rekreacyjnych, parkach, osiedlach i centrach miast.  Oprócz działań prewencyjnych rowerowe patrole wykorzystywane są również w działaniach kryminalnych. Patrole tego typu sprawdzają się bowiem w gęstej zabudowie, na osiedlach, wszędzie tam, gdzie trzeba szybko dotrzeć do zgłoszonych przypadków kradzieży, rozbojów, pobić. 

Widok dzielnicowego na rowerze wzbudza sympatię i zainteresowanie odpoczywających na plaży, w parkach i skwerach mieszkańców Władysławowa oraz turystów.

Policjanci pełniąc służbę prewencyjną, patrolują obszary rekreacyjne i turystyczne, czyli rejony pasa nadmorskiego, parków, placów, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a policjant na rowerze szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy. Mundurowi podczas służby pełnionej w tej formie, są bliżej mieszkańców i spędzających wakacje turystów. 

 

Powrót na górę strony