Wiadomości

WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” – Dębki

Data publikacji 02.08.2022

Dzisiaj funkcjonariusze powiatu puckiego po raz kolejny przeprowadzili WAKACYJNĄ AKCJĘ „PLAŻA”. Tym razem na celowniku znalazły się Dębki. Prowadzone akcje ukierunkowane są przede wszystkim na przypominaniu o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz na zapobieganiu zaginięciom najmłodszych.

Podczas WAKACYJNEJ AKCJI „PLAŻA” w Dębkach, mundurowi pouczali jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, dzielnicowi oraz policjanci prewencji przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, puccy mundurowi zainicjowali akcję „mamo, tato NIE ZGUB MNIE!”, w ramach której rozdawali przygotowane ulotki. Działania te, to doskonały moment by zaapelować do rodziców i opiekunów, dlatego policjanci przekazali kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zagubić swoich pociech. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych rodzicom i opiekunom przypomniano, iż wakacje nie zwalniają ich z odpowiedzialności i nie można nawet na chwilę stracić z oczu swoich dzieci, szczególnie w takich zatłoczonych miejscach jak plaże czy deptaki. W ramach akcji policjanci rozdawali najmłodszym opaski-identyfikatory, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje pomagające w przypadku zagubienia dziecka. Rodzicu – NIE zostawiaj nigdy dziecka samego! Chwila nieuwagi może mieć nieodwracalne skutki!

Kolejna tegoroczna WAKACYJNA AKCJA „PLAŻA” za nami. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Kolejne działania już niebawem we Władysławowie oraz na półwyspie.

Powrót na górę strony