Wiadomości

Dni otwarte komendy

Data publikacji 02.08.2022

W minioną sobotę Komenda Powiatowa Policji w Pucku otworzyła swoje drzwi dla chętnych i ciekawych pracy policji. W tym dniu każdy mógł zobaczyć „od kuchni” pracę policjantów i poznać sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują w służbie.

Tego dnia zostały uruchomione dwa punkty, w których osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policji mogły porozmawiać z funkcjonariuszami do spraw doboru i złożyć na miejscu odpowiednie dokumenty dotyczące wstąpienia w policyjne szeregi. Pierwszy punkt został uruchomiony przy stadionie MOKSIR, gdzie obecni byli stróże prawa z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a drugi punkt mieścił się w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Odwiedzający pucką komendę mieli okazję zobaczyć miejsca, do których nikt spoza policji na co dzień nie ma dostępu. Wszystkich oprowadzała policyjna foczka z którą można było zrobić pamiątkowe zdjecie.

Odwiedzający pucką komendę zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy, a także z ich wyposażeniem do służby. Była to też okazja, by usiąść za kierownicą radiowozu lub na motocyklu i zrobić pamiątkowe zdjęcie z dzielnicowym.

Policjanci z wydziału kryminalnego zademonstrowali pokaz obezwładniania groźnych przestępców, a w porcie jachtowym w Pucku zacumowali policjanci z komisariatu wodnego z Gdańska, aby zaprezentować policyjną łódź.

Komendę w Pucku odwiedzili też ratownicy medyczni oraz opiekuni psa ratowniczego z Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy, przećwiczenia jej oraz dowiedzenia się o specyfice pracy psów ratowniczych biorących udział w działaniach poszukiwawczych.

Technik kryminalistyki pokazał sprzęt wykorzystywany w służbie i na miejscu zdarzenia, a policyjny pies zademonstrował, jak obronić się przed agresywnymi zwierzętami.

Odwiedzający pucką komendę mogli także zobaczyć m.in. stanowisko kierowania i zapoznać się z obowiązkami dyżurnego policji, poznać panią komendant nadkom. Beatę Nienadowską i zobaczyć jej gabinet.

Wydarzenie okazało się bardzo popularne wśród społeczeństwa, gdyż już w pierwszej godzinie KPP w Pucku zwiedziło około 500 osób!

Tego dnia padło wiele pytań na temat postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji, a kilka osób złożyło dokumenty - życzymy im powodzenia w procesie rekrutacji.

 

 

Powrót na górę strony