Wiadomości

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 08.08.2022

Dzielnicowi z Krokowej oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną razem ze strażą pożarną kontrolują obozy harcerskie. Tym razem odwiedzili obóz harcerski w Szarym Dworze. Podczas wspólnej kontroli nie stwierdzono żadnych uchybień. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również o tym jak właściwie należy zachować się w sytuacji kryzysowej.

Policjanci razem z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Pucku sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dzielnicowi asp. Joanna Kosecka oraz mł.asp. Mariusz Darga wraz z policjantką zajmująca się profilaktyką społeczną w minionym tygodniu odwiedzili obóz harcerski w Szarym Dworze.  

Mundurowi od początku wakacji przeprowadzają cykliczne kontrole obozów harcerskich na terenie całego powiatu puckiego. Policjanci sprawdzają w jakich warunkach przebywają najmłodsi na obozach na terenie powiatu puckiego, a także kontrolują czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne.

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominają m.in. o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. W trakcie wizyty funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień co do procedur mogących wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powyższego obozu.

W trakcie spotkania policjanci zapoznali wszystkich ze szczegółami dotyczącymi konkursu  w ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU. Stróże prawa rozdawali wypoczywającym nad wodą  kolonistom ulotki informujące o konkursie filmowym „artystyczny prze-WODNIK”

Tego typu spotkania oraz kontrole obozów harcerskich w okresie wakacyjnym prowadzone są cyklicznie przez mundurowych na terenach leśnych oraz nadmorskich. Pozwala to na sprawdzenie stanu bezpieczeństwa oraz warunków pobytu harcerzy, daje możliwość przekazania niezbędnych danych kontaktowych do wykorzystania w przypadkach, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu wypoczywających dzieci i młodzieży, a dodatkowo stanowi świetną okazję do spotkań edukacyjno- profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Na zakończenie spotkania policjanci i strażacy życzyli wszystkim harcerzom radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Powrót na górę strony