Wiadomości

Kontrole obozów i rozmowy policjantów z harcerzami o bezpieczeństwie

Data publikacji 08.08.2022

Policjanci wspólnie ze strażakami kontrolują obozy harcerskie stacjonujące na terenie powiatu puckiego. Z uczestnikami rozmawiają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Nad bezpieczeństwem najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku czuwają policjanci i strażacy. Dlatego już od początku wakacji kontrolują obozy pod namiotami.

Dzielnicowi asp. Joanna Kosecka oraz mł.asp. Mariusz Darga odwiedzili obóz harcerski w Białogórze.

Mundurowi sprawdzali właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku. Podczas kontroli były prowadzone rozmowy z wypoczywającymi na temat zachowań w lesie np. jak zachować się podczas pożaru lasu, nadejścia burzy, zagubienia w lesie itp.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą to już tradycja, która jest kontynuowana się dzięki ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z harcerzami o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku w sąsiedztwie zbiorników wodnych, w szczególności przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach.

Policjanci edukowali młodzież i dzieci również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Na zakończenie spotkania policjanci wszystkim harcerzom radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

 

Powrót na górę strony