Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili niestrzeżone kąpieliska w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Puccy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Pucka w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą przeprowadzili kontrole niestrzeżonych plaż, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Tym razem na celowniku znalazły się plażę w Rzucewie, Osłoninie oraz w Pucku.
Puccy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z Pucka w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, przeprowadzili kontrole niestrzeżonych plaż. Punktem kontrolnym stały się plażę w Rzucewie, Osłonienie oraz w Pucku.
Mundurowi wspólnie sprawdzali drogi dojazdowe do akwenów, miejsca wodowania sprzętu. W patrolu funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także pomagają wypoczywającym w sytuacji zagrożenia życia.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, mundurowi prowadzili również akcję „mamo, tato NIE ZGUB MNIE!”, w ramach której rozdawali przygotowane ulotki. Działania te, to doskonały moment by zaapelować do rodziców i opiekunów, dlatego policjanci przekazali kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zagubić swoich pociech.
W ramach akcji policjanci rozdawali najmłodszym opaski-identyfikatory, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje pomagające w przypadku zagubienia dziecka. Rodzicu – NIE zostawiaj nigdy dziecka samego! Chwila nieuwagi może mieć nieodwracalne skutki!
Puccy dzielnicowi przypominają:
• Korzystajmy z kąpielisk, strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych
• Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska
• Stosujmy się do poleceń ratownika
• Nie zakłócajmy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychajmy się, nie zaśmiecajmy terenu
• Nie wchodźmy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek
• Nie wskakujmy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem
• Korzystajmy z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu
NIE WOLNO !
• Wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona
• Niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska
• Niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona
• Kąpać się w portach, na przystani, przy zaporach, mostach, w ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, gliniankach i przy falochronach
Pamiętaj ! Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich. Chwila nierozwagi, brawura czy przecenie własnych możliwości może być przyczyną utraty zdrowia, trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.