Debata społeczna w Pucku "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"
W Pucku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” na temat „BEZPIECZEŃSTWA W MIEJSCU ZAMIESZKANIA I W MIEJSCU PUBLICZNYM”. Z uczestnikami spotkania rozmawiała Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Monika Bradtke, dzielnicowy asp. Łukasz Pelowski oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną asp. Małgorzata Kotarba. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda” , a także przybliżenia zebranym koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas".
Wczoraj w budynku biblioteki społecznej policjanci z Pucka przeprowadzili debatę z pn. ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.
Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie uczestnikom działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Monika Bradtke, która wyjaśniła zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz przedstawił zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy. W dziale ,, Bezpieczny senior – bezpieczny pieszy’’ przybliżono również seniorom kwestie związane z ich bezpieczeństwem na drodze.
Kolejnym elementem debaty było omówienie przydatności aplikacji „Moja Komenda” oraz założeń programu "Dzielnicowy Bliżej Nas". Na koniec przystąpiono do dialogu.
Stróży prawa reprezentowali dodatkowo dzielnicowy asp. Łukasz Pelowski oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną asp. Małgorzata Kotarba.
Tego typu spotkania z policjantami będą odbywały się cyklicznie, a informacje o nich będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej. Ich celem jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.