Dzielnicowi uratowali 33-latka przed wychłodzeniem
W trudnym okresie zimowym, szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, pomoc niosą dzielnicowi, którzy sprawdzają każdy sygnał o osobach potrzebujących pomocy. Jednym z priorytetowych zadań dzielnicowych jest kontrola miejsc w których mogą przebywać osoby narażone na spadek temperatur. Dzielnicowi z Juraty interweniowali wobec 33-letniego mężczyzny, który była narażony na wychłodzenie. Szybka reakcja dzielnicowych z Juraty nie doprowadziła do tragedii.
Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać. We wtorek w nocy na Helu przy ulicy Dworcowej, dzielnicowy z Juraty zauważyli przemarzniętego mężczyznę. Okazało się, że to 33-latek, który jest bezdomny. Ten na początku nie chciał przyjąć pomocy, jednak argumenty przedstawione przez dzielnicowych przekonały go do zmiany zdania. Z uwagi na niską temperaturę i możliwość dalszego wychłodzenia, dzielnicowi podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu 33-latka do ogrzewalni, gdzie pozostał pod troskliwą opieką. Szybka i zdecydowana postawa dzielnicowych zapobiegła tragedii.
Pamiętajmy!
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi przede wszystkim o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy taką osobę, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
W Komendzie Powiatowej Policji w Pucku funkcjonuje całodobowa służba dyżurna, gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 47 742 52 22, lub 112. Pamiętajmy też o możliwości wskazania miejsc za pośrednictwem aplikacji
„Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”