Policjanci na plaży we Władysławowie rozdawali "opaski niezgubki "
Wczoraj, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci z powiatu puckiego wręczali najmłodszym tzw. „opaski niezgubki”. Dzięki temu małemu gadżetowi dzieci odnalezione przez obce osoby o wiele szybciej wracają całe i szczęśliwe do bliskich, bowiem zapisany na opasce numer telefonu rodziców usprawnia cały proces poszukiwań. Policjanci prowadzili działania na plaży we Władysławowie i zapowiadają kolejne na plaży w Dębkach.
Policjanci z Komisariatu we Władysławowie i Komendy Powiatowej w Pucku, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, prowadzili wczoraj działania na plaży we Władysławowie, aby propagować właściwe zachowanie na akwenach wodnych. W akcji udział brali dzielnicowi i komendant z Komisariatu Policji we Władysławowie oraz funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.
Podczas działań mundurowi rozmawiali o zasadach bezpiecznej kąpieli i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi informowali, jak należy się zachować w określonych sytuacjach. Przypominali, że woda oprócz przyjemności, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw dlatego nie wolno kąpać się w miejscach niedozwolonych. Policjantka zajmująca się profilaktyką informowała, że realnym zagrożeniem jest również zagubienie dziecka w tłumie osób wypoczywających. Mundurowi chętnie wręczali przy tym tzw. „opaski niezgubki”, które mają ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia. Opaski na ręku dziecka są podpowiedzią dla poszukiwaczy jak skontaktować się z jego opiekunem. Spełniają rolę identyfikatora, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort wypoczynku wybierającym się na wakacje, plażę, czy dowolne zatłoczone miejsce. Kolorowy gadżet na ręku dziecka pozwala na szybsze odnalezienie pociechy, która zniknęła z pola widzenia dorosłych.
Policjanci wręczali też ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą „Mamo, Tato nie zgub mnie”, na których zapisany jest dekalog plażowicza utworzony przez funkcjonariuszkę.