Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu puckiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 12.10.2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa z powodzeniem służy jako narzędzie kontaktu społeczeństwa z Policją. Dzielnicowi z powiatu puckiego promują funkcjonalność mapy podczas spotkań ze społeczeństwem, w tym również z seniorami. Policjanci tłumaczą uczestnikom spotkań jak działa aplikacja. Udzielają również instruktarzu jak ją używać. Jest ona na tyle przejrzysta, że jej obsługa nie sprawia większych problemów. Dla seniorów, stanowi szczególne udogodnienie, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą zgłosić o problemach występujących w ich miejscu zamieszkania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od lat stanowi bardzo prostą i komfortową formę kontaktu społeczeństwa z Policją. Mundurowi zauważyli, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się ona wśród seniorów. Korzystanie z aplikacji promujemy poprzez naszą stronę internetową, media społecznościowe jak również podczas spotkań profilaktycznych. To właśnie w trakcie ich trwania, mamy możliwość przeprowadzenia instruktażu dla osób starszych, jak krok po kroku obsłużyć mapę.

W rozmowach z policjantami z powiatu puckiego, seniorzy przyznają, że dzięki przekazanej wiedzy potrafią już samodzielnie zgłosić o problemie występującym w ich miejscu zamieszkania.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową lub aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Zachęcamy również do dodania bardziej szczegółowego opisu zgłaszanego problemu.

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez policjantów. Dzięki narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy jeszcze szybciej i skuteczniej poprawiać bezpieczeństwo osób przebywających w powiecie puckim.

 

Pamiętajmy o swoich dziadkach i rodzicach.

Przekazujcie usłyszane historie dalej, ostrzegajcie swoich bliskich i samotnych sąsiadów.

Złodzieje mogą zapukać również do ich drzwi, a wtedy będą wiedzieli jak się zachować.

Powrót na górę strony