Kontrolno–prewencyjne działania "Trzeźwość" w powiecie puckim.
Policjanci z puckiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili w piątek działania kontrolno – prewencyjne "Trzeźwość". Działania trwały od wczesnych godzin porannych na obszarze powiatu puckiego w wyznaczonych punktach. Mundurowi w miejscowościach Połczyno, Mrzezino, Puck, Minkowice, Żarnowiec, Łebcz, Władysławowo, Leśniewo i Darzlubie przebadali 890 kierujących. Niestety, dwoje z nich utraciło prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu.
W piątek pucka drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Celem działań było eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu. Podczas działań policjanci z powiatu puckiego reagowali także na przypadki niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci, a także korzystania z telefonów przez kierujących.
Akcja miała również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, zagrożenia jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu.
Działania trwały od wczesnych godzin porannych na obszarze powiatu puckiego w wyznaczonych punktach, w miejscowościach Połczyno, Mrzezino, Puck, Minkowice, Żarnowiec, Łebcz, Władysławowo, Leśniewo i Darzlubie.
Mundurowi skontrolowali ogółem 890 kierujących i ujawnili 2 kierowców, którzy tego dnia prowadzili pod wpływem alkoholu. 60-letnia mieszkanka powiatu puckiego prowadziła pojazd we Władysławowie mając 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, a 49-letni mieszkaniec powiatu puckiego, jechał ulicami Pucka mając 0,19 mg/l w wydychanym powietrzu.
Puccy policjanci przypominają
alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.