Wiadomości

CHRONIMY I POMAGAMY, ratujemy życie i zdrowie.

Data publikacji 07.11.2023

Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia funkcjonariusze z powiatu puckiego pomagają i chronią najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie.

Dyżurni z puckiej komendy, którzy jako pierwsi otrzymują zgłoszenie o kryzysie emocjonalnym osoby, liczą się z każdą sekundą. Zachowując zimną krew, spokój i opanowanie, rozmawiają ze zgłaszającymi ustalając jak najwięcej okoliczności zdarzenia. Ustalają miejsce przebywania osób znajdujących się w kryzysie emocjonalnym i podejmują błyskawiczne decyzje o skierowaniu na miejsce odpowiednich funkcjonariuszy, którzy doprowadzają do uratowania ludzkiego życia. Profesjonalny sposób, w jaki dyżurni rozmawiają z osobą w kryzysie emocjonalnym, błyskawiczne i trafne decyzje oraz ustalenie miejsca pobytu, często pozwalają uniknąć tragedii.

Służba w Policji to wyjątkowe powołanie. Wymaga poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji, szczególnie wtedy kiedy ratuje się ludzkie życie. Doskonale wiedzą o tym także funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę w terenie.  Opanowanie, natychmiastowe działanie i profesjonalizm policjantów z powiatu puckiego pozwalają ratować ludzkie życie. Dzięki ich zaangażowaniu i szybkości działania potrzebujący pomocy trafiają pod opiekę lekarzy. Pomagamy, chronimy, ratujemy życie i zdrowie.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi ośrodki pomocy społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku, czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.

Na terenie całego kraju można dzwonić na

 

Numer Alarmowy

112

 

Kryzysowy Telefon Zaufania

116 123

 

Młodzieżowy Telefon Zaufania

116 111

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 

800 121 212

 

Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie

800 70 22 22

 

Telefony dostępne są bezpłatnie i całodobowo

 

Powrót na górę strony