Z mieszkańcami powiatu puckiego rozmawialiśmy o bezpieczeństwie.
Wczoraj w puckiej szkole odbyła się debata społeczna pod tytułem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”, z udziałem przedstawicieli Policji i zaproszonych gości. Debata została zorganizowana przez Komendę Powiatową w Pucku i odbyła się 29 listopada w w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego przy ul . Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18 w Pucku
Spotkanie, które rozpoczęła funkcjonariuszka Jednoosobowego Stanowiska do spraw Profilaktyki Społecznej asp. Małgorzata Kotarba, dotyczyło obszaru „Uzależnienia, narkotyki nowe narkotyki, alkohol”. W czasie dyskusji zostały omówione zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków, dopalaczy, środków odurzających oraz alkoholu. Poruszone zostały tematy związane z odpowiedzialnością karną za czyny popełniane przez osoby nieletnie jak i dorosłe, w tym posiadanie narkotyków i ich wpływ na organizm ludzki . O tym opowiadał Pan Prokurator Rejonowy Jacek Chmielewski. Ratownik Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto Maciej Krzesiński mówił o profilaktyce i zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu wywołanym zażywaniem narkotyków i spożywaniem alkoholu. W ramach prelekcji ratownik mówił o czyhających pokusach dla młodzieży i sposobach radzenia sobie z namowami. Przypominał zasady pierwszej pomocy w przypadku gdy osoba jest pod wpływem środków odurzających.
Uczestniczy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i zdawać pytania w kontekście omawianych zagrożeń. Ciekawe informacje udzielała także Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku komisarz Monika Bradtke.
Uprzejmie było gościć podczas debaty Pana Starostę Puckiego Jarosłąwa Białk, który współuczestniczył w spotkaniu. Razem z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pucku określali potrzeby związane z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
W trakcie debaty nie zabrakło informacji na temat działania Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz aplikacji moja komenda . Funkcjonariusz dzielnicowy wyjaśnił zasady jej działania i zachęcił do jej użytkowania.
Jesteśmy przekonani że spotkanie zwiększyło wiedzę przybyłych gości powiatu puckiego i przyczyniło się do wzrostu ich poczucia bezpieczeństwa.