Pogadanka dotycząca nienawiści internetowej i konsekwencji prawnych nastolatków.
Nienawiść internetowa, hejt jako agresywne i wrogo nastawione zachowania online, które mają na celu znieważanie, obrażanie lub szkalowanie innych osób. O tym w minionym tygodniu mówiła policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z puckiej komendy, na zorganizowanej pogadance w Szkole Podstawowej w Pogórzu.
W minionym tygodniu policjantka z puckiej komendy spotkała się z uczniami klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Pogórzu, na pogadance dotyczącej nienawiści internetowej. Negatywne i agresywne komentarze w internecie, wrogie odnoszenie się do jakiś tematów lub osób, były kluczowym zagadnieniem spotkania z młodzieżą.
Policjantka poruszała tematy związane z obrażaniem, ośmieszaniem czy poniżaniem jako jednej z form cyberprzemocy. Mówiła o złudnym poczuciu anonimowości w internecie jako przyczynie takiego zachowania.
Ciekawe przykłady podawane przez uczniów były kontynuacją rozmowy o konsekwencjach prawnych jakie Ustawa o wspieraniu i resocjanlizacji nieletnich przewiduje dla młodych osób. Wiedza i obycie z tematem konsekwencji prawnych pozwoli nastolatkom jeszcze bardziej zrozumieć skalę i powagę problemu.