Wiadomości

WYBIERZ SUPERDZIELNICOWEGO z powiatu puckiego. TRWA PLEBISCYT #SUPERDZIELNICOWY 2024

Data publikacji 11.03.2024

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Wspólnie z mieszkańcami  diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi z powiatu puckiego inicjują i organizują działania, angażując do tego instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Do nich mieszkańcy powiatu mogą zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.


Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, oraz podległych Komisariatów tj. z Kosakowa, Władysławowa, Krokowej i z Juraty, to policjanci o pozytywnych cechach charakteru. Są kompetentni, otwarci i dostępni w ramach pełnionych zadań służbowych, godni zaufania. Posiadają wiedzę służącą obywatelowi w rozwiązaniu jego trudności wskazując podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo. Puccy dzielnicowi to policjanci wykształceni, z niezbędna wiedzą do udzielania wsparcia i pomocy, ochrony obywatela. Puccy policjanci posiadają pełne kompetencje przysługujące każdemu policjantowi, a dodatkowo z racji wykonywanych zadań przechodzą specjalistyczne kursy, które poszerzają ich umiejętności m.in. w zakresie komunikacji społecznej i interpersonalnej, profilaktyki społecznej, rozwiązywania sporów czy też problematyki uzależnień.


Dzielnicowi realizują swoje zadania na poziomie lokalnym. Teren działania podzielony jest na mniejsze obszary, które w przypadku dzielnicowych nazywają się rejonami służbowymi dzielnicowych. Każdy dzielnicowy w powiecie puckim posiada swój „rejon służbowy”. Swoją służbę, która nazwana jest obchodem, pełnią głównie przemieszczając się pieszo w ramach swojego rejonu służbowego. Mogą wykorzystywać też środek transportu, co ma szczególne znaczenie w rejonach pozamiejskich. To policjanci pierwszego kontaktu dlatego wyposażeni są w służbowy telefon komórkowy, którego numer został przypisany do rejonu służbowego. Każdy dzielnicowy ma zapewniony też dostęp do poczty elektronicznej. Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112. Dane kontaktowe swojego dzielnicowego dostępne są na stronach internetowych jednostek Policji.


...a czy Twój dzielnicowy to SuperDzielnicowy?
Telewizja Puls, ekipa serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica Strachu” i Komenda Główna Policji rozpoczęły akcję "DzielnicaBEZstrachu", w której można głosować na najlepszego dzielnicowego oraz wskazać najbezpieczniejsze polskie dzielnice. Akcję promuje Andrzej Młynarczyk – aktor wcielający się w dzielnicowego Andrzeja Potocznego w serialu Telewizji Puls i ATM Grupy „Dzielnica strachu”, który można oglądać na kanale PULS 2.
Popularność „Dzielnicy strachu” zainspirowała autorów do zorganizowania z Komendą Główną Policji akcję społeczną. Ogłoszono internetowy plebiscyt na najpopularniejszego, najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego.

Miejscowość czy dzielnica, w której pracuje zwycięski dzielnicowy, otrzyma atrakcyjną nagrodę-niespodziankę. Zostanie tam również zorganizowane  spotkanie z aktorami serialu.


Dzielnicowi z powiatu puckiego liczą na to, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców fani serialu będą mieli okazję gościć w powiecie aktorów serialu i promować nasz powiat wśród odbiorców tego ciekawego serialu. 

ZAGŁOSUJ NA DZIELNICOWEGO z POWIATU PUCKIEGO 

Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024 - Policja.pl - Portal polskiej Policji

 



Wszelkie informacje znajdują się 

Powrót na górę strony