Wiadomości

POMAGAMY I CHRONIMY - PUCCY DZIELNICOWI WSPIERAJĄ MŁODYCH MIESZKAŃCÓW POWIATU

Data publikacji 15.05.2024

W miniony tydzień puccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 21-letnia mieszkanka powiatu puckiego chce wyrządzić sobie krzywdę i jej życiu lub zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo. Policjanci natychmiast udali się do mieszkania młodej kobiety, w którym przebywała z opiekunem i młodszym rodzeństwem. Ze wstępnych ustaleń policjantów, to 21-latka wezwała służby, aby uzyskać pomoc i wsparcie.

W myśl POMAGAMY i CHRONIMY dzielnicowi z puckiej komendy nie zwlekali z podjęciem interwencji i od razu pojechali do kobiety, by udzielić jej pomocy oraz ochronić przed możliwością wyrządzenia sobie krzywdy. Na miejscu ustalili, że21-latka celowo wyrządza sobie krzywdę i pewien rodzaj agresji kieruje na siebie z uwagi na przeżywany kryzys emocjonalny. W rozmowie z opiekunem dzielnicowi ustalili, że córka nie radzi sobie w inny, bezpieczny sposób. Sytuacja rodzinna, rówieśnicza, sprawy osobiste sprawiają, że czuje wiele trudnych emocji, z którymi nie potrafi sobie poradzić


Dzielnicowi w rozmowie z 21-latką, która chętnie ją nawiązała, okazali zainteresowanie i cierpliwość. Chętnie i z uważnością zrozumieli sytuację młodej kobiety. Wskazali przy tym możliwości oferowane przez instytucje pomocowe w naszym powiecie. Podjęli także decyzję o wezwaniu pomocy medycznej. Kobieta  w wyniku podjętych czynności uzyskała wsparcie medyczne.

Puccy dzielnicowi przeprowadzili rozmowę także z opiekunem, przekazując informacje, które mogłyby przyczynić się do  poprawy zarówno jego samopoczucia jak i sytuacji rodzinnej. Wskazali miejsca, które w powiecie udzielają specjalistycznej pomocy oraz przytoczyli kwestie prawne.

Podkreślili rodzinie, jak ważne jest wsparcie specjalisty, by pomóc członkom nauczyć się nazywać i wyrażać swoje uczucia, a także korzystać z innych, bezpiecznych i konstruktywnych strategii radzenia sobie z napięciem oraz pomóc rozwiązać problemy, których doświadczają. Okazując zainteresowanie oraz troskę zdrowiem i życiem młodych obywateli powiatu, puccy dzielnicowi zawsze chętnie przekazują powyższe informacje.


Interwencjami podjętymi w ten sposób puccy dzielnicowi dają sygnał, że jesteśmy, że mieszkańcy powiatu mogą z nami porozmawiać. Pomagamy i chronimy, dbamy o wasze bezpieczeństwo.


Gdzie kierować się po pomoc?


·   Szkoła – pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca, dyrektor, nauczyciele
·   Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna
·   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
·   Poradnia zdrowia psychicznego
·   Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111
·   Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - 800 100 100
·   Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12
·   Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123

Powrót na górę strony