Pucki dzielnicowy spotkał się z Leną, Igorem i Natanem z Połczyna
Dzielnicowi z powiatu puckiego służą pomocą, rozwiązują konflikty sąsiedzkie i rodzinne, informują o różnych procedurach. Chętnie doradzają oraz pomagają przy rozwiązywaniu trudności. Dzielnicowi mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami naszego powiatu, dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Każdego chronią, wielu pomagają, chętnie uczą i wspierają.
Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, czyli można się do niego zwrócić, gdy potrzebna jest pomoc lub porada. Można powiedzieć, że „opiekuje się” danym rejonem i ma najbliższy kontakt z jego mieszkańcami.
To właśnie w takim bliskim kontakcie i „sprawując opiekę” nad jedną z rodzin w Połczynie, dzielnicowy Aleksander Boczyński dowiedział się o skrytym marzeniu małoletnich Igora, Leny i Natana, którzy w przyszłości chcieliby wstąpić w szeregi służb mundurowych.
Dzielnicowy Aleksander Boczyński realizuje też zadania z zakresu profilaktyki społecznej, uczestniczy w spotkaniach ze społeczeństwem, dziećmi i młodzieżą. Chętnie edukuje i promuje zasady bezpieczeństwa, dlatego w minionym tygodniu, spotkał się z 5-letnim Igorem, 4-letnią Leną i 7-letnim Natanem, by przybliżyć dzieciom pracę policjanta. Dzielnicowy nie tylko mówił, ze policjanci chronią i pomagają, ale także podpowiadał, co trzeba zrobić by zostać policjantem. Promował dzieciom zasady bezpieczeństwa i wskazywał prawidłowe zachowania, które przyczynią się, by w przyszłości móc zostać policjantem. Niezwykle ważnym było, by podczas spotkania, dzieci poznały policjanta i mogły mu zaufać. By w przyszłości móc przekazać mu informacje na temat możliwych zagrożeń, czy też zwrócić się o pomoc.
Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt służbowy, usiąść za kierownicą radiowozu i zobaczyć pomieszczenie dla osób zatrzymanych, ponieważ były ciekawe, jak wygląda policyjna cela w radiowozie. Igor, Lena i Natan z uważnością słuchały dzielnicowego, który mówił o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz o chodzeniu właściwą stroną drogi. Dzielnicowy promował bezpieczeństwo na drodze, a także nad wodą. W ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dopowiadał o podstawowych zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą. Podkreślał zasady bezpiecznego wypoczynku i przypominał zasady korzystania z kąpieli. Mundurowy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje 2024” zachęcał do wzięcia udziału w konkursie artystyczno-filmowym „Artystyczny przeWodnik”
Czy takie spotkanie zaburza porządek dnia dzielnicowego, odrywa od zaplanowanych zadań? Dla policjantów to niezwykle ważne, bo dotyczy tego, co jest misją policjantów – pomagania. Spotkanie dzielnicowego z małoletnimi dziećmi wzmacnia ich poczucie ważności, buduje zaufanie i wyznacza granice. Pomaga w kształtowaniu świadomości i wzmacnia poczucie pewności, by dobrze funkcjonować dzieciom w społeczeństwie.
Pucki dzielnicowy podkreśla, iż niezwykle ważne jest, aby znać swojego dzielnicowego i budować dobrą relację. Dane dzielnicowych z powiatu puckiego, wraz z numerem telefonu i adresem poczty elektronicznej, dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pucku, w zakładce „DZIELNICOWI”. Policjantów tych można również szybko ustalić dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda”, która zawiera wykaz wszystkich dzielnicowych z terenu kraju.
Jeżeli chcesz zostać jednym z nich, służyć na rzecz społeczności lokalnej, spotykać się z mieszkańcami i wraz z nimi dbać o porządek i bezpieczeństwo, wstąp do Policji. Szczegóły na temat rekrutacji dostępne są na stronie https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.php