Wiadomości

"DZIENCIŃSTWO BEZ PRZEMOCY" policjantka z puckiej komendy na spotkaniu z młodzieżą w Leśniewie

Data publikacji 04.11.2024

W ramach trwającej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, w którą aktywnie włączyła się Polska Policja, policjantka z puckiej komendy spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Leśniewie, wzmacniając kształtowanie prawidłowych postaw społecznych młodzieży przed przemocą.

Akcja „Dzieciństwo bez przemocy” ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Jest to inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci, która potrwa od 8 października do 19 listopada 2024 r. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty użyteczności publicznej w całej Polsce będą podświetlane na czerwono. Akcja będzie coroczną inicjatywą wzmacniającą kształtowanie prawidłowych postaw społecznych wobec ochrony dzieci przed przemocą.

Ochrona dzieci przed przemocą to bardzo ważne zadanie dla wszystkich policjantów. W celu poprawy skuteczności podejmowanych działań w ramach kampanii, policjanci podejmują inicjatywy informacyjno-edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Policjantka w trakcie spotkania, uwrażliwiała młodzież na problem krzywdzenia dzieci w Polsce. Podkreślała ich rolę w relacjach rówieśniczych i reagowaniu na przypadki krzywdzenia rówieśników. Mundurowa wspominała  jak ważne jest wspieranie rówieśników w reagowaniu na przemoc.   

Podczas spotkania wspomniała o różnych formach przemocy, w tym cyberprzemocy oraz konsekwencjach prawnych za popełnianie czynów niezgodnych z prawem.

Puccy policjanci podkreślają, że na potrzeby przedsięwzięcia uruchomiana została strona internetowa https://dziecinstwobezprzemocy.pl/, na której można uzyskać informacje o kampanii, jej partnerach oraz poszerzyć wiedzę z zakresu przemocy wobec dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji na temat przedsięwzięć organizowanych w ramach kampanii można uzyskać u oficera prasowego puckiej komendy (e-mail rzecznik.puck@gd.policja.gov.pl  tel. 4774- 25- 250).

Telefon zaufania 116 111 dla wszystkich dzieci i nastolatków (poniżej 18 r.ż.)
potrzebujących wsparcia, wspólnego poszukania rozwiązań lub po prostu kogoś, kto ich wysłucha
 
Dzieci i młodzież mogą
zadzwonić pod numer 116 111
napisać przez czat lub wysłać wiadomość na stronie: www.116111.pl
 
W ramach Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pełni również dyżury specjalistyczne.
Młode osoby mogą porozmawiać z seksuolożką, prawniczką, dietetyczką, pracowniczką socjalną, terapeutą uzależnień, pedagożką i psychiatrką.
Grafik dyżurów znajduje się na stronie: https://centrumwsparciadladzieci.pl/dyzury-specjalistyczne/
 
Jeśli Twoje dziecko, uczeń, podopieczny lub młoda osoba w Twoim otoczeniu, zmaga się z trudnościami, ma problemy rodzinne, szkolne lub rówieśnicze, doświadczyło przemocy lub po prostu potrzebuje rozmowy, powiedz mu o numerze 116 111.
 
 
 
 
 
 

 

asp.sztab. Joanna Samula - Gregorczyk

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku

Powrót na górę strony