Wiadomości

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Ty także reaguj i nie bądź obojętny!

Data publikacji 21.11.2024

Niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Od wczesnej jesieni do późnej zimy puccy stróże prawa pomagają osobom bezdomnym, i bezradnym, które ze względu na panujące warunki atmosferyczne, znajdują się w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Dzielnicowi z powiatu puckiego, podczas służby, patrolują ulice miasta zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Mundurowi wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie mogą się ogrzać i otrzymać posiłek.

Wczoraj po godzinie 22.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że bezdomny mężczyzna śpi pod wiatą w Żelistrzewie. Mndurowi ustalili na miejscu, ze 66-letniemu obywatelowi wsparcia udzieli 44-letni mieszkaniec Żelistrzewa. Poinformował policjantów, że zapewni mu schronienie .

Dzisiaj ok.godz.4.00, policjanci pojechali do jednego z opuszczonych budynków we Władysławowie, gdzie według zgłoszenia, mężczyzna nie ma schronienia i jest w kryzysie emocjonalnym. Na miejscu mundurowi ustalili, że 62-letni obywatel jest bezdomny i ma myśli rezygnacyjne. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej.

Puccy policjanci apelują, jeżeli widzimy osoby, które mogą potrzebować pomocy z powodu wychłodzenia, nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość, mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był empatyczny w stosunku do osób, które mogą stać się ofiarami mrozów.


Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz do Starży Miejskiej w Pucku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku. Policjantów możesz powiadomić, nie wychodząc z domu. Poznaj aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w skrócie KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach. Umożliwia wybranie jednej spośród 24 sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.
Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy podania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz, aby realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim regionie, to dostęp do Internetu.
Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony