Wiadomości

Puccy kryminalni zatrzymali sprawców, którzy grozili bronią 39-latkowi na terenie Kosakowa

Data publikacji 09.12.2024

Puccy kryminalni zatrzymali 35-letnich braci, mieszkańców powiatu puckiego, którzy w minionym tygodniu, grożąc bronią pneumatyczną, zabrali 39-letniemu pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz samochód, a ponadto zmuszali mieszkańca powiatu wejherowskiego do zwrotu wierzytelności w kwocie ok. 40 tys. zł. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze.

W środę 4 grudnia, policjanci z puckiej komendy, przyjęli zawiadomienie od 39-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego, o kierowanych wobec niego groźbach pozbawienia życia i użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy przez dwóch znanych mu mężczyzn. Zgłaszający dodał, że mieszkańcy powiatu puckiego, zabrali mu kluczyk i samochód, zastraszając go bronią.

Policjanci ustalili, że znani zgłaszającemu mężczyźni, bracia z powiatu puckiego, w godzinach nocnych, gonili go na terenie Kosakowa. Po tym, jak dogonili 39-latka, jeden z mężczyzn uderzył go w głowę i zagroził pozbawieniem życia, przy czym drugi zabrał kluczyki od jego samochodu. Jeden z mężczyzn trzymał w ręku broń, zmuszając pokrzywdzonego do wydania także telefonu komórkowego. Jak ustalili policjanci, mężczyźni zmuszali pokrzywdzonego także do zwrotu wierzytelności w kwocie ok. 40 tys.zł. 39-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego w wyniku tego zdarzenia utracił swój samochód osobowy.

Puccy kryminalni już w kolejnym dniu zatrzymali 35-letnich braci i osadzili w policyjnej celi. Zabezpieczyli broń pneumatyczną, którą w dniu zdarzenia grozili 39-latkowi oraz odzyskali utracone audi o wartości 13 tys.zł. Pokrzywdzony odzyskał także swój telefon komórkowy o wartości ok. 1000 zł.

Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali do sądu o środki zapobiegawcze dla sprawców przestępstwa. W czwartek 5 grudnia Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Pucku i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania z nim.

Powrót na górę strony