Wiadomości

Osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć na pomoc policjantów. Ty także reaguj i nie bądź obojętny!

Data publikacji 30.12.2024

Dzielnicowi z powiatu puckiego, kolejny dzień patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na osoby w kryzysie bezdomności, samotne i zagrożone wychłodzeniem. Mundurowi wskazują potrzebującym noclegownie czy inne miejsca, gdzie mogą się ogrzać i otrzymać posiłek.

Osoby samotne i osoby na skraju ubóstwa są równie ważne dla dzielnicowych, dlatego policjanci okazują zainteresowanie ich losem, szczególnie w czasie okołoświątecznym i sylwestrowym.  Okres świąt i Nowego Roku to czas rodzinny, ale dla osób w kryzysie bezdomności jest on niezmiennie trudny. Są jednak osoby i organizacje, które o nich pamiętają.

Dzielnicowi z powiatu puckiego, spotykając się z osobami w kryzysie bezdomności, swoimi działaniami, chcą dać zrozumieć, że są dla innych ważni. Przede wszystkim chcą z nimi porozmawiać. To jest czas, żeby być dla nich i wysłuchać ich oraz przekazać dobre życzenia bo POMAGAMY i CHRONIMY

Wiemy, że poprzez takie działania nie rozwiążemy problemu osób w kryzysie bezdomności, ani nie zmienimy ich historii. Chcemy jednak otoczyć ich szacunkiem, dostrzec ich wartość, bez względu na ich życiorysy i popełnione błędy.

Naszym celem jest także zwrócenie uwagi społeczeństwa, zwłaszcza ludzi młodych, na problem kryzysu bezdomności. Puccy policjanci apelują, jeżeli widzimy osoby, które mogą potrzebować pomocy z powodu wychłodzenia, nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby w kryzysie bezdomności przebywające w parkach, pustostanach, na klatkach, terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, kryzys bezdomności lub nietrzeźwość, mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był empatyczny w stosunku do osób, które mogą stać się ofiaraminiskich temperatur.


Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz do Starży Miejskiej w Pucku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku. Policjantów można powiadomić, nie wychodząc z domu. Poznaj aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w skrócie KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach. Umożliwia wybranie jednej spośród 24 sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.
Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy podania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz, aby realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim regionie, to dostęp do Internetu.
Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony