Wiadomości

Komendant i dzielnicowy z komisariatu w Krokowej, pomogli 63-latce w kryzysie bezdomności

Data publikacji 20.02.2025

Każdy policjant posiada indywidualne cechy, które wpływają na jego zachowanie i sposób myślenia, a to niewątpliwie przyczynia się do wartości wykonywania przez niego zadań służbowych. Policjanci z powiatu puckiego, posiadaj świetne umiejętności interpersonalne, potrafią zachować spokój i cierpliwość w stosunku do osób wobec których podejmują czynności służbowe, szczególnie w sytuacjach stresowych lub niestabilnych. Radzą sobie z sytuacjami trudnymi oraz są w stanie komunikować informacje w sposób wrażliwy.

Umiejętność podjęcia prawidłowej decyzji, a przy tym empatię, wrażliwość na problemy innych oraz chęć niesienia pomocy, przejawili Komendant i dzielnicowy z Komisariatu w Krokowej.


Wczoraj, ok. godz. 18.00, mieszkaniec Sławoszyna, powiadomił komisariat w Krokowej, że wzdłuż jezdni, w kierunku Pucka, pieszo porusza się starsza kobieta, która swoją postawą i zachowaniem, wzbudza zaniepokojenie. Zgłaszający podkreślił warunki atmosferyczne, które panowały w porze wieczornej.


Komendant Komisariatu w Krokowej, który jako pierwszy przyjął zgłoszenie od dyżurnego puckiej komendy, od razu pojechał w rejon, gdzie na trasie Sławoszyno – Sulicice, ujawnił starszą kobietę. W rozmowie z 63-latką, ustalił, że jest w kryzysie bezdomności i chce przejść do Pucka, gdzie mogłaby otrzymać schronienie. Komendant ustalił, że kobieta nie pamięta, w jakich okolicznościach znalazła się w powiecie puckim, ale zaznaczała przy tym, że pieszo idzie z Malborka .


Dzielnicowy z komisariatu Policji w Krokowej, pomógł kobiecie z torbą, którą posiadała jako bagaż podręczny. W jednostce Policji przy ul. Żwirowej w Minkowicach, poczęstował ciepłym posiłkiem i okazał zainteresowanie jej losem kryzysu bezdomności.


Mundurowi rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia miejsca, gdzie 63-latka mogłaby spędzić kolejne dni. Kobieta wykazywała zainteresowanie pozyskiwanymi od funkcjonariuszy informacjami na temat możliwego wsparcia. Wsłuchiwała się w wypowiedzi dzielnicowego o placówkach pomocowych i oferowanej pomocy.


Mundurowi, okazując empatię jako zdolność do rozpoznawania i współodczuwania emocji, w tym 63-latki, umiejętnie postawili się na miejscu osoby potrzebującej. W myśl #Pomagamyichronimy , spojrzeli na sytuację z jej punktu widzenia. Byli świadomi tego, co może odczuwać 63-latka w kryzysie bezdomności przy mroźnej, minusowej temperaturze powietrza.  


Dzielnicowy, po tym jak nawiązał kontakt z kilkoma placówkami pomocowymi w województwie pomorskim, razem z 63-latką w kryzysie bezdomności, pojechał do kaszubskiej wsi w powiecie kościerskim, gdzie przekazał potrzebującą pod opiekę Schroniska dla osób bezdomnych w Wielu. Dzielnicowy podkreślił 63-latce, że nie jest sama i jeśli potrzebuje pomocy, może zwrócić się o do wielu osób w tym policjantów w województwie pomorskim.


Policjanci z powiatu puckiego zwracają się z apelem o to, aby nikt z nas nie pozostawał obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Powrót na górę strony