Wiadomości

Policjanci pomogli 60-letniej obywatelce Ukrainy w kryzysie bezdomności.

Data publikacji 21.02.2025

Niemal każdego dnia informujemy mieszkańców naszego powiatu o sprawdzaniu przez policjantów miejsc grupowania się osób w kryzysie bezdomności. Podczas codziennej służby, policjanci nie zapominają też o osobach starszych, mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas trwających mrozów. Mundurowi zwracają się też z apelem, by mieszkańcy powiatu puckiego nie pozostawali obojętni na potrzeby sąsiada, zwłaszcza w przypadku niskich temperatur. Podkreślają jaką wartość może mieć uważność i życzliwość, które przyczynią się do uratowania życia drugiego człowieka.

Kolejne zgłoszenie potwierdza, że apel funkcjonariuszy jest słyszany, a mieszkańcy powiatu puckiego, współpracując z policjantami, także dbają o wzajemne poczucie bezpieczeństwa obywateli.  

Wczoraj, ok. godz. 17.00, 60-letni mieszkaniec Mrzezina, powiadomił policjantów z puckiej komendy, że niedaleko jego posesji, w baraku bez okien i drzwi, przebywa nieznana mu kobieta. Zaniepokojony dodał, że poczęstował kobietę, która może być w kryzysie bezdomności, ciepłym posiłkiem, ale obawia się o jej życie i zdrowie. Podkreślił, że zależy mu na pomocy policjantów.

Na miejscu mundurowi ustalili, że to 52-letnia obywatelka Ukrainy, jest w kryzysie bezdomności. Okazała zainteresowanie wskazówkami policjantów i wsłuchała się w ich propozycje pomocy. Okazała chęć, by najbliższą noc spędzić w gdyńskiej noclegowni.

Policjanci przybliżyli 52-letniej obywatelce Ukrainy, że gdyńskie schronisko dla osób bezdomnych, zapewnienia schronienia i bezpieczeństwo. Oferuje gorący posiłek i napoje. Mundurowi wskazali także możliwość wymiany odzieży, co znacząco wpływa na poczucie komfortu.

Podczas każdej interwencji, policjanci z powiatu puckiego, w szczególności dzielnicowi, którzy kontrolują miejsca, podkreślają osobom w kryzysie bezdomności, o możliwości skorzystania z placówek pomocowych, gdzie świadczona jest także pomoc psychologiczna i medyczna.

Takie podkreślenie przez dzielnicowych, oferowanych usług dla osób w kryzysie bezdomności, daje poczucie bezpieczeństwa. Policjanci zaznaczają w ten sposób swoje zainteresowanie losem każdego mieszkańca i przyczyniają się do budowania poczucia ważności każdego obywatela.

 

Powrót na górę strony